Regionsamordnare

Vill du engagera dig?

Ett bra första steg är att kontakta en regionsamordnare nära där du bor. Då hjälper regionsamordnaren dig vidare med kontakter och tips!
Välj din kommun

 

Region Namn Telefon E-post
Blekinge Lisbeth Hedlund 070-390 86 48 lisbeth.hedlund@varldensbarn.se
Bohuslän Inger Janson 0703-75 88 83 inger.janson@varldensbarn.se
Dalarna Sanna Dahlberg 0730-71 53 03 sanna.dahlberg@varldensbarn.se
Gotland Henric Malmvall 079-010 23 41 henric.malmvall@rkgotland.se
Gävleborgs län Sanna Dahlberg 0730-71 53 03 sanna.dahlberg@varldensbarn.se
Göteborgs stad Carin Dixon 070-776 08 50 carin.dixon@varldensbarn.se
Göteborgs kranskommuner Ann-Sofie Ås 070-751 13 79 annsofie.as@varldensbarn.se
Halland Anette Sjöberg 073-996 30 04 anette.sjoberg@varldensbarn.se
Jämtlands län och Härjedalen Linda Lundin  070-578 42 52 linda.lundin@varldensbarn.se
Jönköpings län Monica Bengtsson 073-525 15 52 monica.bengtsson@varldensbarn.se
Kalmar län Monica Bengtsson 073-525 15 52 monica.bengtsson@varldensbarn.se
Kronobergs län Monica Bengtsson 073-525 15 52 monica.bengtsson@varldensbarn.se
Norrbottens län Per-Martin Jonasson 070-522 59 33 permartin.jonasson@varldensbarn.se
Skaraborg Gunnar Strömberg 0703-33 36 31 gunnar.stromberg@varldensbarn.se
Skåne Marie Cleréus 070-760 88 96 marie.clereus@varldensbarn.se
Skåne / Blekinge Lisbeth Hedlund 070-390 86 48 lisbeth.hedlund@varldensbarn.se
Stockholms län Ulrika Söderpalm Löhr 0707-306 911 ulli.soderpalm@varldensbarn.se
Sörmlands Göran Klingensjö 070-191 57 29 goran.klingensjo@varldensbarn.se
Uppsala län Sanna Dahlberg 0730-71 53 03 sanna.dahlberg@varldensbarn.se
Värmland Eva Salomonsson 079-300 669 12 eva.salomonsson@varldensbarn.se
Västerbottens län Per-Martin Jonasson 070-522 59 33 permartin.jonasson@varldensbarn.se
Västernorrlands län Linda Lundin 070-578 42 52 linda.lundin@varldensbarn.se
Västmanlands län Göran Klingensjö 070-191 57 29 goran.klingensjo@varldensbarn.se
Älvsborg Inger Janson 0703-75 88 83 inger.janson@varldensbarn.se
Örebro län Madeleine Klippel 072-716 24 90 madde.klippel@varldensbarn.se
Östergötlands län Per Åkerström 070-540 87 56 per.akerstrom@varldensbarn.se

14-billboard6

 

Kampanjkontoret

Evy Jonsson
Kampanjledare för Världens Barn
Tel: 08 411 43 22
evy.jonsson@varldensbarn.se

Göran Klingensjö
Biträdande kampanjledare
Tel: 08 23 17 96
goran.klingensjo@varldensbarn.se

Stina Hjelm
Kommunikation
Tel: 0768 15 78 77
stina.hjelm@varldensbarn.se

Zoja Rexhaj
Insamling företag
Tel: 070 854 05 30
Tel: 08-411 43 22
zoja.rexhaj@varldensbarn.se