Regionsamordnare

14-billboard6

 

 

Evy Jonsson
Kampanjledare för Världens Barn
Tel: 08 411 43 22
evy.jonsson@varldensbarn.se

Göran Klingensjö
Biträdande kampanjledare
Tel: 08 23 17 96
goran.klingensjo@varldensbarn.se

Marcus Dernulf
Kommunikation
Tel: 08 23 17 96
marcus.dernulf@varldensbarn.se

Zoja Rexhaj
Insamling företag
Tel: 070 854 05 30
Tel: 08-411 43 22
zoja.rexhaj@varldensbarn.se

 

Vill du engagera dig?

Ett bra första steg är att kontakta en regionsamordnare nära där du bor. Då hjälper regionsamordnaren dig vidare med kontakter och tips!
Välj din kommun

 

Region Namn Telefon E-post
Blekinge Lisbeth Rosengren 070-390 86 48 lisbeth.rosengren@varldensbarn.se
Bohuslän Inger Janson 0703-75 88 83 inger.janson@varldensbarn.se
Dalarna Sanna Dahlberg 0730-71 53 03 sanna.dahlberg@varldensbarn.se
Gotland Göran Wahlqvist 0498-28 83 07 goran.wahlqvist@rkgotland.se
Gävleborgs län Sanna Dahlberg 0730-71 53 03 sanna.dahlberg@varldensbarn.se
Göteborgs stad Carin Dixon 070-776 08 50 carin.dixon@varldensbarn.se
Göteborgs kranskommuner Ann-Sofie Ås 070-751 13 79 annsofie.as@varldensbarn.se
Halland Anette Sjöberg 073-996 30 04 anette.sjoberg@varldensbarn.se
Jämtlands län och Härjedalen Linda Lundin  070-578 42 52 linda.lundin@varldensbarn.se
Jönköpings län Monica Bengtsson 073-525 15 52 monica.bengtsson@varldensbarn.se
Kalmar län Monica Bengtsson 073-525 15 52 monica.bengtsson@varldensbarn.se
Kronobergs län Monica Bengtsson 073-525 15 52 monica.bengtsson@varldensbarn.se
Norrbottens län Per-Martin Jonasson 070-522 59 33 permartin.jonasson@varldensbarn.se
Skaraborg Gunnar Strömberg 0703-33 36 31 gunnar.stromberg@varldensbarn.se
Skåne Marie Cleréus 070-760 88 96 marie.clereus@varldensbarn.se
Skåne Nordost Lisbeth Hedlund 070-390 86 48 lisbeth.hedlund@varldensbarn.se
Stockholms län Ulrika Söderpalm Löhr 0707-306 911 ulli.soderpalm@varldensbarn.se
Sörmlands län Åke Sandklef 070-595 80 40 ake.sandklef@varldensbarn.se
Uppsala län Sanna Dahlberg 0730-71 53 03 sanna.dahlberg@varldensbarn.se
Värmland Curt Engström 0730-312277 curt.engstrom@varldensbarn.se
Västerbottens län Per-Martin Jonasson 070-522 59 33 permartin.jonasson@varldensbarn.se
Västernorrlands län Linda Lundin 070-578 42 52 linda.lundin@varldensbarn.se
Västmanlands län Åke Sandklef  070-595 80 40 ake.sandklef@varldensbarn.se
Älvsborg Inger Janson 0703-75 88 83 inger.janson@varldensbarn.se
Örebro län Madeleine Klippel 072-716 24 90 madde.klippel@varldensbarn.se
Östergötlands län Åke Sandklef 070-595 80 40 ake.sandklef@varldensbarn.se