fbpx

Bob hund

Den 14-24 augusti pågår en auktion till förmån för Världens Barn på lauritz.com. Alla intäkter går oavkortat till Världens Barninsamlingen och projekt till stöd för hälsa, utbildning och en värdigare framtid för världens mest utsatta barn.

Auktionen genomförs av Världens Barn i Skåne och objekten har skänkts av lokala företag, musiker, idrottsföreningar mm. Bland objekten finns en matchtröja signerad av spelarna i FC Rosengård, en litografi av serietecknaren Liv Strömquist, signerade objekt från Bob Hund, biljetter till galapremiären för BRON III, biljetter till olika nöjes- och kulturevenemang, choklad- och lakritsprovningar, brödkurser där man lär sig baka surdegsbröd med Jan Hedh, upplevelser tillsammans med P4 Malmöhus, presentkort på yoga och massage, middagar, SPA-upplevelser och hotellövernattningar på vackra platser i Skåne.

Med varje objekt följer ett intyg där Världens Barn tackar för ert bidrag. De blir därför fina att ge bort som present – en present med mening.

Läs mer om auktionen och se objekten på: http://www.lauritz.com/sv/auktion-foer-vaerldens-barn/a12447/10/0/